FK Březová z.s.

Slavoj Jarošov vs FK Březová

Datum a čas konání: 27.10.2024 14:30
Místo: Jarošov

Rozhodnuto! Kopaná na Moravě a ve Slezsku se kvůli neutěšené hydrometeorologické situaci - dešti a hrozícím povodním - hrát nebude! Ke stejnému kroku sáhly rovněž nejvyšší dvě profesionální fotbalové soutěže.

„V pátek ráno po dohodě s předsedou Řídící komise (ŘK) pro Moravu Pavlem Nezvalem jsme rozhodli zrušit kompletní víkendové kolo napříč kategoriemi. Důvod je jasný – ochránit zdraví fotbalistů a terény, které jsou na Moravě již nyní pod vodou. A vzhledem k předpovědi bude hůř,“ vysvětlil předseda Sportovnětechnické komice ŘK pro Moravu Petr Čech. „Náhradní termín bude sjednocen a bude se jednat o víkend po řádně naplánovaném programu podzimních soutěží,“ upřesnil.

Na základě tohoto rozhodnutí se přidaly i další svazy, řídící nižší soutěže. „Ano, také my ze stejných důvodů jsme sáhli k hromadnému odkladu. Aktuálně většina hráčů a funkcionářů má jiné starosti, než se bavit fotbalem. Je to logické rozhodnutí,“ potvrdil šéf STK Zlínského krajského fotbalového svazu Stanislav Travenec. „Náhradní termín je první listopadový víkend. Zde již naplánované dohrávky se o další týden posunou,“ doplnil Travenec.

Již včera - ve čtvrtek - rozhodli o hromadném odkladu v okrese Zlín a Vsetín, přičemž hned v pátek ráno se přidaly i zbylé dva okresní svazy v Uherském Hradišti i Kroměříži. „Fotbal je nyní na jiné koleji, lidé mají jiné starosti. Musíme ochránit zdraví a majetek v ohrožených oblastech, které jsou na Moravě,“ doplnil šéf OFS Uherské Hradiště František Miko.

Sport je jen zábava. I proto soutěže napříč sporty, úrovních aktuálně vážně zvažují plošné odklady víkendových akcí. A to nejen těch, co se konají venku, ale i uzavřených prostorech. Důvod je jednoduchý – lidé při aktuální špatné předpovědi počasí mají zcela jiné, existenční starosti. Navíc řada sportovců na amatérské úrovni jsou členy záchranných a hasičských sborů. A jejich ruce a nohy budou potřeba více v terénu než na sportovištích!

„Ano, aktuálně čekáme na rozhodnutí svazového vedení, kde se jedná o plošném odkladu všech hokejových zápasů víkendu,“ potvrdil za zlínské RI Okna Berany marketingový manažer Libor Kožík.

Zdroj: Slovacky.denik.cz

3 góly

Bronislav Bruštík

Nejbližší narozeniny